Országos Szlovák Adventi Gyermektalálkozó Pilisszentkereszten

Az Országos Szlovák Önkormányzat, a Vertigo Szlovák Színház és a Magyarországi Szlovákokért Közhasznú Alapítvány 2018. december 7-én a Pilisi Szlovákok Központjában Pilisszentkereszten rendezte meg az idei Országos Szlovák Adventi Gyermektalálkozót.

A vendégeket Hollerné Racskó Erzsébet az OSZÖ elnöke köszöntötte, majd adventi gyertyagyújtás és ünnepi köszöntők hangzottak el. Oklevelek kerültek átadása a Tehetségekért program ösztöndíjasainak, köztük pár éven át iskolánk volt tanulójának Horváth Fanninak. A karácsonyi műsort a pilisszántói szlovák nemzetiségi iskola tanulói, „IGNÁC“ Garajszki Margit mesekönyvének színpadi adaptációja és a „SVITÁ“ c. előadás a Vertigo Szlovák Színház nyári színjátszó táborának előadása színesítette.

Iskolánkból   Bobvos Alexandra 4.o., Komáromi Réka, Nagy Dorina, Skorka Nóra 7.o. tanulók vehettek részt a jutalom ünneplésen Hruskáné Hajdú Emese tanítónő kíséretével.

Hruskáné Hajdú Emese

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.