Madarak és fák napja

„Évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében” Herman Ottó magyar tudós gondolatainak jegyében – az előző évek hagyományaihoz híven – iskolánkban is megemlékeztünk erről a napról. Diákjainkkal a fák és madarak fontosságáról szóló videót néztünk meg. A szünetekben a gyerekek a kivetítőn sok-sok madár képét láthatták, hangját hallhatták.
”Ember, a világból csak a sajátod érdekel” – hallgattuk Révész Sándor örökérvényű, Föld-óvó lírai slágerét. Az élőlényeknek a sorsát egyre inkább befolyásolja a mindenen uralkodni vágyó ember. Ezért fontosnak tartjuk tanulóink tudatos természetvédelemre nevelését.
Nemcsak ezen a napon kell gondolnunk a fákra és madarakra! Minden nap figyelnünk kell ”hallgatag” és „énekes” társainkra!

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.