Szlovák Nap iskolánkban

2019. december 7-én került megrendezésre a Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskolában az immár hagyományos rendezvényünk, a Szlovák Nap. Az esemény a Magyarországi Szlovákok Szövetsége Közhasznú Alapítvány általi támogatásból valósult meg. Iskolánk minden évben pályázatot nyújt be a szervezethez és így több nemzetiségi rendezvényünk is megszervezésre kerülhet. A szombati reggelen iskolánk tanulói az aulában gyülekeztek az ünnepélyes megnyitóra, ahol közösen énekeltük el a magyarországi szlovákok himnuszát. A rövid megnyitón Lestyan Katalin tanárnő, a rendezvény szervezője bemutatta meghívott vendégeinket, Simon Istvánnét a Szlovák Önkormányzat Csabacsűd elnökhelyettesét, Fábri Juditot a Magyarországi Szlovákok Kulturális Intézete Szarvasi régiójának vezetőjét. Ezt követően ismertette a nap programját. Minden osztály önálló csoportot alkot és kísérőjükkel az osztályfőnökükkel 7 helyszínt járnak be. Minden teremben más és más elfoglaltság várt a tanulókra. Két helyen is készítettek hagyományos szlovák ételeket, lapcsenkát és mákos, lekváros derelyét. Egy másik helyszínen szlovák nyelvű tesztet tölthettek ki, míg valahol népdalt tanulhattak, máshol pedig táncházban vehettek részt. A modern kor szellemének megfelelően XXI. századi dalt és táncot is megtanulhattak diákjaink. A nap zárásaként közös táncházban találkozhattak a csoportok, ahol a napközben megtanult énekeket és táncokat közösen adták elő. Ezt követően az aulában együtt fogyasztották el az elkészült finomságokat. A Szlovák Napunkon diák és pedagógus egyaránt jól érezte magát, a kitűzött céljainkat sikeresen valósítottuk meg.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.