A kézmosás világnapja

Az UNICEF 2008 óta hívja fel a figyelmet a kézmosás fontosságára október 15-én világszerte. A koronavírus-járvány kezdete óta pedig minden eddiginél nagyobb jelentősége van a higiéniai szabályok folyamatos és tudatos betartásának, mert ezzel tehetünk a legtöbbet az egészségünk védelméért. A kezdeményezés célja, hogy ösztönözze az embereket a higiéniai szabályok betartására, illetve a szappannal történő kézmosásra. Iskolánk idén is megemlékezett erről a jeles napról, mivel a kézmosást sosem szabad elhanyagolni, főleg most, hogy kezdődik a megfázásos, influenzás időszak. A koronavírus-járvány miatt kialakult vészhelyzetben különösen nagy hangsúlyt fektetünk a helyes és alapos kézmosásra. Az iskolában több helyen is kifüggesztésre kerültek tájékoztatók az alapos kézmosás menetéről illetve a kézfertőtlenítőszerek helyes használatáról. A mindennapok során fontosnak tartjuk, hogy diákjaink is odafigyeljenek a higiéniára.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.