Szlovák nap iskolánkba

2006-ban vezette be iskolánk a szlovák nemzetiségi nyelv tanítását. Először 2018. december 1-jén tartottunk Szlovák napot. A rendezvény célja elmélyíteni a gyerekekben a szlovák nemzethez való kötődést, megismerni történelmét és megőrizni a kulturális értékeket.

Rendhagyó módon, de a járványügyi helyzetben kialakított eljárásrend megtartása mellett került megrendezésre az idei Szlovák nap. A programok között rendeztünk nemzetiségi szlovák nyelvű ének tanulást, hímzést, memóriakártya-, színező- és szókereső játékokat. A gyerekek jól érezték magukat, élvezték a kreatív és szórakoztató feladatokat.

A rendezvényünket a Magyarországi Szlovákok Szövetsége Közhasznú Alapítvány támogatása keretében valósítottuk meg.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.