Futsal- Futballmérkőzés

2011. november 11-én iskolánk IV. korcsoportos focistái a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) által szervezett Futsal bajnokságon vettek részt, ahol öt iskola képviseltette magát. A verseny célja az iskolák közötti kapcsolatok kiépítése, a fiatalok közötti sportbarátságok kialakítása, a fair play szellemiségének elmélyítése.
A meccseket négyes méretű, speciális futsal labdával játsszák, és 2 x 20 perc tiszta játékidőt mérnek. Félidőnként 5 szabálytalanság követhető el büntetlenül, utána úgynevezett 10 méteres „kisbüntetők” következnek. A csapatok 4+1-es felállásban szerepelnek, és folyamatos cserelehetőséggel játszanak.
A fiúk mindvégig kitartóan küzdöttek, szép csapatjátékot láthattunk. A helyzetek kialakítása nagyon jó volt, így sokszor kerültek gólhelyzetbe. Négyszer léptek pályára, ebből egyszer nyertek, háromszor pedig vereséget szenvedtek. Ettől függetlenül vidáman tértek haza, hiszen a délelőtt jó hangulatban telt.