CSOPA…ahol a tudományos jelenségek szórakoztatóvá, a fizika pedig érthetővé válik…

A Csodák Palotája volt az első science center, azaz interaktív tudományos játszóház Közép- és Kelet-Európában.
1993-ban alapította az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a Rubik Nemzetközi Alapítvány a Budapest Science Center Alapítványt, azzal a céllal, hogy hozzon létre egy úgynevezett „interaktív tudományos játszóházat”, ez volt eleinte a fordítása az angol nyelvben használt science center-nek. Ma sincs igazán jó kifejezés, illetve mostanában terjed a „tudományos élményközpont” elnevezés, ami ezt elég jól visszaadja.
Iskolánkból 14 felső tagozatos tanuló 2021. november 22-én, Budapesten a Csodák Palotájában járt. A gyerekeket 2 pedagógus kísérte el. A Gerlai Általános Iskolával együtt vettünk részt a programon. A tanulók nagyon élvezték a délelőttöt, hiszen önfeledten játszottak és elmélkedtek egy-egy feladatnál. 12:30-tól az Öveges színpadon „Lendülj be!” címmel bemutató kísérleteket láthattak.
Köszönjük szépen a lehetőséget iskolánk fentartójának, a Békéscsabai Tankerület Központnak.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.