Szobacsoda színházi előadás

Iskolánk alsós tanulói 2022. február 17-én délután, Szarvason a „Szobacsoda” című előadáson vettek részt bérletes színházlátogatás keretein belül.
A Magyarországi Nemzetiségek Színházi Társulata egy olyan több nemzetiséget felölelő kezdeményezés, mely egyedülálló ma Magyarországon. Gergely László (1952-2016) az egyesület alapítója és rendezője egy olyan multikulturális, interetnikus társulatot hívott életre, melyben valamennyi magyarországi, azaz a tizenhárom nemzetiség művészei, az örmény, görög, szerb, szlovák, szlovén, lengyel, ruszin, ukrán, bolgár, német, horvát, roma és román képviseltetik magukat. A „Szobacsoda” című darab magyar nyelven beszélő, anyanyelvű dalokkal tarkított zenés előadás, melyben életre kelnek a különleges nemzetiségi babák.
Tanulóink jól érezték magukat, sok volt a kacagás, mely betöltötte a színháztermet.

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.