A magyar költészet napja

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én József Attila születésnapján ünneplik. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és- versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt.
Intézményünkben ez alkalomból Oncsik Fanni 1. osztályos tanuló verseit hallhattuk a reggeli ügyeletátadáson. Fanni a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda versmondó versenyén 1. helyezést ért el 2022. április 06-án.
Eme jeles nap előtt tisztelgett iskolánk diáksága is, irodalom órákon beszélgettek a költészetről, megzenésített verseket hallgattak meg.
Ezen alkalomból iskolánk 1-2.osztályos tanulói a Csabacsűdi Könyvtárban bábelőadáson vettek részt, ahol Nyuszi Gyuszi, a rettentő nyúl című bábjátékot nézhették meg.

Köszönjük a lehetőséget!

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.