VI. Becsület félmaraton és XXXII. Futógála Csabacsűd

Idén minden nekünk kedvezett és végre újra megrendezésre került eseményünk, a Csabacsűd Nagyközség Önkormányzata, mint főszervező és a Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola, mint társszervező által megvalósított futógála. 2022. április 30-án, szombat délelőtt tartottuk meg a VI. Becsület félmaraton és XXXII. Futógála rendezvényünket csodálatos napsütéses időben. A regisztrációhoz kötött, de ingyenes futásra sokan még a helyszínen is neveztek.

Iskolánk pár tanulója Hruskáné Hajdú Emese tanító nénivel egy rövid citera előadást mutatott be a jelenlévőknek. Sutyinszky Zoltán igazgató úr és Molnár József polgármester úr röviden köszöntötte a megjelenteket, majd megnyitották a sportnapot.

Vendégünk volt Bogárdi Szilvia, aki köszöntötte a résztvevőket és nagyon örült, hogy mennyi fiatalt üdvözölhetett itt. A rajtszámfelvétel után, iskolánk tanulóinak vezetésével, egy gyors bemelegítést követően elrajtoltak a futóink. A félmaratonra nevezők mellett sokan indultak egyéb távokon is, volt, aki babakocsis futással és voltak, akik csapatban. Frissítő állomás került kihelyezésre mindenki számára, ahol feltöltődhettek az újabb körre.

A célba érkezőknek egy emlékéremmel kedveskedtünk, a félmaratonra nevezőknek pedig befutócsomagot is átadtunk. A beérkezőket a színpad mellett a Szlovák Önkormányzat Csabacsűd jóvoltából zsíroskenyér, tea, zöldség és gyümölcs várta, hogy pótolhassák elvesztett energiájukat. A rendezvényen támogatóinknak hála tombolahúzás is volt, amit a regisztrált futók között sorsoltunk ki. Mindenki nagyon örült a nyereményének.

Miután a regisztrált futók elindultak, izgatottan várták tanulóink is, hogy végre ők is elrajtolhassanak. Először a nagykörre, majd a kiskörre nevezők indulhattak el. Voltak nagyon elszánt gyerekek is, akik mind a két távra beneveztek. Miután mindenki célba ért, megkezdődött az eredmények összesítése. Az alábbiak szerint alakultak az eredmények:

Alsó évfolyamok, Nagykör:

Fiú

1. Folytán Zsadány 4. osztály

2. Kovács Balázs 4. osztály

3. Litausztki György 3. osztály

 

Felső évfolyamok, Nagykör

Fiú                                                                                                        Lány

1. Gyulai Róbert 8. osztály                                                          1. Mizik Regina 5. osztály

2. Gulyás Viktor 8. osztály                                                           2. Viszkok Bernadett 7. osztály

3. Adamik Zsombor 8. osztály                                                    3. Gazsó Laura 6. osztály

 

Alsó évfolyamok, Kiskör:

Fiú                                                                                                        Lány

1. Birghoffer Zsolt 1. osztály                                                      1. Palyov Liliána 1. osztály

2. Kovács Balázs 4. osztály                                                          2. Pljesovszki Janka 3. osztály

3. Folytán Zsadány 4. osztály                                                     3. Szeljak Hanna 4. osztály

 

Osztályok versenye:

Alsó                                                                                                     Felső

1. 4. osztály                                                                                      1. 8. osztály

2. 3. osztály                                                                                      2. 5. osztály

3. 2. osztály                                                                                      3. 6. osztály

 

Nagyon hálásak vagyunk mindenkinek, aki bármilyen formában is támogatta a rendezvényünket. Nagyon bízunk abban, hogy sok jó élménnyel gazdagodva térhettetek haza. Jövőre ismét találkozunk. Már most nagyon várjuk!

 Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.