2025. június 21-én ünnepi díszbe öltözött a Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola: virágokkal, idézetekkel és útravaló gondolatokkal búcsúzott el a végzősöktől az iskola közössége. A 2024/2025-ös tanévben 15 diák hagyta maga mögött az iskolapadot, tanáraikat, és a sok közös emléket. Ez a nap mérföldkő: a gyerekkor és az ifjúság határán egy különleges állomás.
A 7. évfolyamból Kasnyik Anita, Szeljak Hanna és Kanta Laura búcsúzott a ballagóktól. A nyolcadik osztály nevében Birghoffer Kinga és Nagy Ramira végzős tanulók mondtak köszönetet, és búcsúztak el társaiktól.
A ballagási ünnepségen a 8. osztály képviseletében Csapó Szilárd megható szavakkal hálálta meg szüleik éveken át tartó támogatását.
A ballagási műsor után osztályfőnökük, Lestyan Katalin köszönt el diákjaitól, útravalóul személyre szóló ajándékokkal lepte meg őket.
Ezután Pljesovszki Mihály megbízott igazgató úr búcsúztatta a nyolcadikosokat, egy-egy ajándékkönyvet adva át nekik, a tantestület jókívánságaival.
A ballagási ünnepséget követte a tanévzáró ünnepség.
Oncsik László 2. osztályos tanuló vidám vakációt megidéző szavalatával köszöntötte a jelenlévőket.
A tanévzáró kezdetével Pljesovszki Mihály kiemelte a tanév során elvégzett közös munka eredményességét, és köszönetet mondott a diákoknak, szülőknek, pedagógusoknak, valamint az iskola minden dolgozójának. Az esemény keretében a kiemelkedően teljesítő tanulók is elismerésben részesültek: a nevelőtestület döntése alapján Birghoffer Kinga és Nagy Ramira elismerő oklevelet vehettek át. A többi évfolyam tanulói nevelőtestületi dicsérettel vagy oklevéllel és könyvjutalommal lettek díjazva egész éves munkájukért.
A tanév lezárultával kezdetét vette a nyári vakáció – a pihenés, feltöltődés és kalandok ideje.
Mindenkinek kellemes nyári szünetet, jó kikapcsolódást és sok élményt kívánunk!
Fotók: Somogyi Martin, iskolánk volt diákja