A farsangi időszak a vízkereszttől hamvazószerdáig tartó vidám, télbúcsúztató időszak, amelyet mulatságok és jelmezes felvonulások jellemeznek. A farsang a hagyományok szerint a jókedv, a tréfálkozás ideje, amikor kicsik és nagyok egyaránt lehetőséget kapnak arra, hogy egy napra más bőrébe bújjanak, és együtt élvezzék az önfeledt szórakozást.
2026. február 20-án a Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola tanulói is részesei lehettek ennek az élménynek, hiszen megrendezésre került a várva várt farsangi mulatság az Eötvös József Művelődési Ház falai között. Az ünnepi hangulat már a program kezdetén érezhető volt, a termet vidám jelmezek és izgatott gyerekzsivaj töltötte meg.
A rendezvényt a 8. osztály ünnepélyes tánca nyitotta meg, amely méltó és elegáns kezdése volt a délutánnak. Az idei farsang hercegnője Szeljak Hanna, hercege Folytán Zsadány volt. A táncosokat Farkas Boglárka készítette fel.
A műsorok sora rendkívül változatos volt. A 3. osztály lendületes latin tánccal kápráztatta el a közönséget, míg a 2–4. osztály tanulói egyéni jelmezeikben közösen mutattak be vidám koreográfiát. Az 1. osztály egy születésnapi buliba invitálta a nézőket, ahol jókedvből és mosolyból sem volt hiány.
A 6. osztály a retró stílust idézte meg, igazi időutazásra hívva a közönséget. A 7. osztály egy rendhagyó testnevelés órát mutatott be, amely humoros formában bizonyította, hogy a sport is lehet szórakoztató. Az 5. osztály struccként érkezett a színpadra. Hosszú lépésekkel, még hosszabb nyakkal – és rengeteg energiával! Kreatív jelmezük és vidám előadásuk nagy sikert aratott.
A produkciók zárásaképp a 8. osztályos fiúk indiai nőknek öltözve, kecses mozdulatokkal adtak elő egy látványos és humoros táncot, amellyel nagy sikert arattak, hisz ritkán láthatjuk ennyire felszabadultnak, vidámnak a fiúkat. Az biztos, hogy emlékezetessé tették farsangunkat öltözékükkel, mozgásukkal.
Az osztálytáncok után kihirdetésre került a plakátkészítő verseny eredménye. Ezen a megmérettetésen összesen 27 gyerek és 1 szülő vett részt. A pályamunkák mindegyike kihelyezésre került a művelődési házban. Sokszor elhangzik az a közhelynek számító mondat, hogy „a zsűrinek nehéz dolga volt”… erre a díjazásra ez fokozottan igaz. Így a zsűri egyhangú véleménye alapján, minden résztvevő kiváló minősítést kapott, melyet egy emléklappal és a Szülők a Csabacsűdi Gyermekekért Egyesület által felajánlott édeséggel jutalmaztunk.
A napot a gyerekek jó hangulatú diszkóval zárták a művelődési házban, amit a Szülők Közössége szervezett. Az egész nap vidámsággal, jókedvvel, tánccal telt. Mindenkinek köszönjük a segítő munkáját és a felkészítést, a támogatásokat, mely emelte rendezvényünk színvonalát.








