Szlovák ételbemutató 2016

Szlovák ételbemutató 2016.

A Csabacsűdi Szlovák Önkormányzat és a Csabacsűdi Szlovák Kör az idei évben is Március 15-én rendezte meg a Hagyományos Ételek Bemutatóját, ahol iskolánk alsós tanulói szlovák népi énekkel és citeraszóval szórakoztatták a megjelent vendégeket. Lestyan Katalin iskolánk szlovák szakos tanítója, bevezető köszöntése és az óvodások verseit követve, Jancsó Viktória 1. osztályos tanuló szlovák gyermekdalt énekelt, melyet Kársai Flóra 2. osztályos tanuló kísért citerán. Reméljük, hogy első fellépésüket még sok hasonló, ügyes kiállás fog követni. E bevezetők után a középhaladó 3. osztályos kis citerások magyar és szlovák dalcsokrát hallhattuk, akik lelkes gyakorlást követve igyekeztek bemutatni citeratudásukat a nagyközönség előtt. A kiérdemelt dicséret után jól esett körbejárni a megterített asztalsort, melyen megcsodálhattuk és megkóstolhattuk a szlovák ételeink sokaságát. Köszönjük, hogy iskolánk volt citerás diákjai, Somogyi Petra és Rétes Klaudia segített a fellépés előkészületi munkáiban és nagy örömömre, a függöny mögött, de ismét hallhattam nem elfelejtett citerajátékukat. Pár kislányos szoknyapörgetést és beszélgetést követve elégedetten indultunk haza.
Köszönjük a szervezőknek a megvendégelését és az apró ajándékokat!

 

 

Szlovák ételbemutató 2016
This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.