BiztiBusz program iskolánkban

A BiztiBusz program célja, hogy a 7-14 éves korú gyermekeket játékos formában tanítsa meg az iskolai és otthoni környezetben rájuk leselkedő vészhelyzetek felismerésére és elkerülésére. A program drámapedagógiai módszertanra épül. Pedagógusaink Surina Györgyné és Nagy Sándorné ingyenes tanfolyamon vettek részt, a program megvalósításához pedig oktatócsomagot kaptak.

A diákok tanórán belül vettek részt a BiztiBusz oktatáson. Játékos formában, kötetlenül, a pedagógusok vezetésével beszélgettek a lehetséges veszélyforrásokról. A beszélgetésekből kiderült, hogy nem minden esetben vannak tisztában a lehetséges veszélyforrásokkal, illetve nem érzékelik a veszélyek súlyosságát.

Iskolánk folyosóin és helyiségeiben táblák figyelmeztetik tanulóinkat a hallottakra, jelzi számukra a főbb veszélyforrásokat.

Bízunk abban, hogy ez a néhány tanóra figyelmesebbé teszi őket, így nem történik velük baleset.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.