Adventi gyertyagyújtás

Advent a keresztény kultúrkörben a karácsony első napját megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszak.
2017 december 17-ére hagyományainkhoz híven iskolánk tanulói ünnepi műsorral készültek advent harmadik vasárnapja alkalmából, amelyet az Evangélikus Templomban adtak elő.
A templom sorai minden évben megtelnek, ez idén sem volt másképp. Sutyinszky Zoltán igazgató úr ünnepi beszédével nyitotta meg a műsort, majd meggyújtotta a harmadik gyertyát az adventi koszorún, ezzel is jelezve a karácsony közeledtét.
Az iskolások karácsonyi versekkel, dalokkal idézték fel az ünnepi hangulatot. A program után a Csabacsűdiek Baráti Köre Hagyományőrző Egyesület aprósüteményt és meleg teát osztott az ellátogatóknak, emellett a Szülők Közössége karácsonyi vásárt tartott a templom előtt.
Az előadás után Csabacsűd Nagyközség Önkormányzati Hivatala előtti téren szintén iskolánk igazgatója gyújtotta meg a harmadik gyertyát az adventi koszorún.
Az ünnepi műsor után mindenki nyugodt, karácsonyi hangulatban térhetett haza.

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.