Országos szlovák ének- és szavalóverseny 2018.

Iskolánk 10. éve vesz részt a Magyarországi Szlovákok Szövetsége által megrendezett „Spievanky a veršovačky” ének- és szavalóversenyen, mely idén Kardoson, területi előválogatóval kezdődött és a dabasi országos versennyel ért véget.

Továbbjutó tanulóink az alábbi csoportokban versenyeztek:

Vers III. kategóriában Varga Tamás hetedik osztályos tanuló mutathatta be szavalatát, akinek már többször sikerült az országos versenyen képviselnie iskolánkat.

Egyéni ének II. kategóriában a hatodik osztályból Nagy Dorina Diána citera-ének előadásmódját a zsűri kiválóra értékelte. Gratulálunk neki!

A csoportos hangszeres előadók között a csabacsűdi „Kispacsirták” haladó citeracsoportja is részt vett az országos versenyen. Sajnos az idén nem sikerült oklevelet kapnunk, ennek ellenére ügyes volt a csapat: Jancsó Viktória, (Viszkok Bernadett-beteg lett) 3. osztály, Kársai Flóra 4. osztály, Balogh Alexandra, Szabó Alexa, Szenkó Szandra 5. osztály, Lestyan Laura, Komáromi Réka, Nagy Dorina, Skorka Nóra 6. osztály.

Minden versenyzőnek köszönjük a több hónapos felkészülést és a helytállást!

Emese néni

Képek:

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.