Tisztasági hónap iskolánkban

Nagyon fontosnak tartjuk, hogy rendszeresen felhívjuk a gyerekek figyelmét az egészséges életmód szabályaira, a tiszta környezet kialakításának, megőrzésének módjára. Természetesen mindezt igyekszünk játékos formában tenni. Novemberben tisztasági hónapot szervezünk iskolánkban, melynek keretében tanulóink először dekorációkat készítettek.
Az évek tapasztalata azt mutatja, hogy a gyerekek nagyon szeretik ezeket a programokat, reméljük, hogy sok hasznos információhoz is jutnak ezáltal.
A felkészülési órák egy részében az osztálytermek díszítése vette kezdetét, az elkészült plakátok, díszek az osztályfőnökök segítségével kerültek ki a falra. A 4. osztályosok igazi szorgos hangyák voltak, sok kreatív ötlet valósult meg Zsuzsika néni örömére. Ezután az alsósokat játékos módon tanították, önmaguk és környezetük tisztaságára, annak megőrzésére, szünetekben a nevelők fejlesztik a higiéniás előírásokat az étkezés közbeni viselkedést, a kézmosás szabályainak fontosságát kiemelve.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.