Karácsonyi ünnepség iskolánkban

Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában… Ez a csoda keltette életre 2018. december 21-én az Eötvös József Művelődési Házban a Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola tanulói által Diótörőt, aki megvívta harcát az Egér királlyal. Ezt a fantasztikus színdarabot adták elő tanulóink, amit a gyerekek nem csak a színpadon színészkedve, de a nézőtéren is igazi varázslatként éltek meg. A darab megálmodója: Hornokné Szabó Tímea tanító néni és Melis Erika tanárnő. Az iskolások műsorát egy zenés-táncos produkció előzte meg, amit a Hársliget Óvoda Csabacsűd-Örménykút óvodásai adtak elő. A színpad homályában, kis gyertyákkal megvilágítva táncoltak az apróságok. A műsor elején intézményünk vezetője, Sutyinszky Zoltán ünnepi beszédében köszöntötte az egybegyűlteket, majd megköszönte az iskola partnereinek egész éves támogató munkáját. A műsor egyik fő momentuma az a pillanat volt, mikor ünnepélyes keretek között átadásra került a két nyugdíjas kollegina Surina Györgyné Erzsike és Hajdú Mihályné Erzsike részére a Pedagógus Szolgálati Emlékérem, mint az Emberi Erőforrások Minisztériuma által adományozható egyik legnagyobb szakmai elismerés. Hajdú Mihályné Erzsike sajnos egyéb elfoglaltsága miatt nem tudott megjelenni, de másnap már ő is kezében tarthatta az Emlékérmet, hiszen másnap a játszóház megnyitóján Sutyinszky Zoltán intézményvezető úr a tanárnő egykori kollégái, kolléganői, és régi tanítványai előtt adta át.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.