Karácsonyi játszóház

„A legjobb ajándék, bármely karácsonyfa körül: egy boldog család jelenléte.” Ez a karácsonyi idill járta át iskolánk falait, ahol a tanítók, tanárok, diákok és szülők a 2018. december 21-én, délelőtt megrendezésre kerülő karácsonyi játszóházban, mint egy „kiscsalád” szorgoskodtak, együtt. A 4. osztályosok csengő-bongó hangjukkal igazi meghitt, karácsonyi hangulatot varázsoltak iskolánkba. Csondor Kata: Add tovább című dalát adták elő meglepetés produkcióként. A nagyiskola minden termében lehetőség volt a karácsonyi készülődésre. A Szülők Közösségének segítségével az egyik teremben tobozból, dióból, ágakból, masnival és gyertyával ékesített asztali díszeket lehetett készíteni. Faragó Sándor egykori munkatársunk gyönyörű üveggravírozást vésett a gyerekekkel. Az aulában finomra sütött mézeskalácsokat csipkéztek, mintáztak cukormázzal. A többi teremben különböző anyagok felhasználásával készültek alkotások: kopogtatók, üdvözlőkártyák, ékszerek, illetve viaszgyertyát is formáztak, ahol a két nyugdíjas kolléganőnk Hajdúné Erzsike és Surina Györgyné is segédkeztek. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, aktívan részt vettek a munkákban. Az idei évben is nagy sikere volt a karácsonyi játszóháznak, ahonnan a tanulók nem csak rengeteg általuk készített ajándékkal térhettek haza, de számos élménnyel is gazdagodhattak. A nap végére az iskola elcsendesedett, így jelezve, hogy a téli szünet megkezdődött.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.