Szemléletformáló program iskolánkban

Iskolánkban “Kerékpárút fejlesztés Kondoros, Kardos, Csabacsűd és Békésszentandrás településeken” című TOP3.1.1-16-B51-2017-00011 azonosító számú projekt keretében, szemléletformáló programot tartottak 2019. április 02-án és április 04-én. A program a Tour De Tacx elnevezést kapta.

Az 1. napon kipróbálhatták a Tour De Tacx, Virtuális kerékpárversenyt gyerekeknek és fiataloknak a Tacx rendszer használatával. A szolgáltató biztosította a kerékpárokat – a Tacx rendszert, projektorral, vászonnal együtt, illetve a résztvevők egészséges frissítőt, kerékpáros közlekedésbiztonsági ajándékot is kaptak. A Tacx rendszer egy fix állványos görgőn alapszik, ahol helyben kerékpározva tárhatják fel a gyerekek teljesítményét a vizuálisan is megjelenő pályán.

Tantermi foglalkozás keretében a 2. napon zajlott a KRESZ oktatás, balesetmegelőzés ismérvek, mozgásoktatás – a kerékpár biztonsági felszereltségének ismertetése. A program résztvevői világítós kulcstartót kaptak ajándékba.

Köszönjük a szervezőknek, hogy lehető tették a programon való részvételt.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.