V. Becsület Félmaraton és XXIX. Futógála

A Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola és Csabacsűd Nagyközség Önkormányzata által közösen szervezett V. Becsület Félmaraton és XXIX. Futógála 2019. április 6. került megrendezésre.
A szomorú, borús és esős szombat reggel ellenére rendezvényünk lebonyolításra került. Korán reggel nagy volt már a sürgés-forgás az iskola és a játszótér környékén. Hiszen ez a futógála az egyik legfontosabb esemény volt a település és az iskola életében, mivel idén először chip-es időmérő segítségével követhették nyomon a futók idejét, így megkönnyítve a szervezők és a futók dolgát. A célba érkezők és a résztvevők a sátor alatt zsíros kenyeret és teát fogyaszthattak. Felszolgálásra került még gyümölcs, szőlőcukor, sportszelet, stb., melyek plusz energiát biztosítottak az indulók számára.
A Futógálára nagyon sokan ellátogattak még a rossz idő ellenére is. Akik nem tudtak eljönni, azok is nyomon követhették az eseményt, mivel folyamatos volt a fotók feltöltése a közösségi oldalunkra. Számos kép, videó, sőt még drónfelvétel is készült.
A megnyitón Molnár József polgármester úr köszöntötte a jelenlévőket, beszédet mondott iskolánk igazgatója Sutyinszky Zoltán. Nagy örömünkre az idei Futógálára elfogadta meghívásunkat Szőnyi Ferenc magyar triatlonista, ultrafutó, ironman. A pontos program ismertetése után elrajtoltak a félmaratonisták. Idén 46 egyéni futó állt rajthoz. A 4 km-es távon 22 fő indult illetve 3 csapat is teljesítette a távot. Az útvonal több pontján frissítő állomások voltak, ahol vízzel és gyümölccsel várták őket. A jó hangulatért és a futók jobb kedvéért a zene volt a felelős.
A félmaratonistákat követték a Nagykörön induló diákok és felnőttek, majd a Kiskört futották le az alsósok.
Az előző évekhez hasonlóan az idén is volt egy Sétakör.
Mindeközben folyamatosan érkeztek a félmaratont teljesített futók, ők érmet és befutó csomagot kaptak.
Az idei alkalommal Beregszászi Tícián, Molnár Tamás 7. osztályos tanulóink is elrajtoltak a félmaratonistákkal, ők egyenként több mint tíz kilométert futottak le. Büszkék vagyunk rájuk.
A nap zárásaként az eredményhirdetésre került sor. A tanulóknak az érmeket Bankó –Szarvák Beáta pedagógus adta át, az óvodásoknak pedig Pusztainé Tusjak Tünde, a Szülők a Csabacsűdi Gyermekekért Egyesület vezetője.

Köszönjük szépen Antal Béla BSI futónagykövet közreműködését.

V. Becsület Félmaraton eredményei:
Férfi:
1. Borbély Ferenc
2. Juhász Krisztián
3. Szilágyi István
Nő:
1. Frankó Csilla
2. Dr. Hudák Alexandra
3. Ignácz Marietta

A XXIX. Futógála eredményei:

Nagykör

Alsó:

Fiú:

1. Mizik Benjamin 3.o
2. Gulyás Dániel 2.o
3. Bárdos Balázs 3.o

Lány:
1. Gulyás Dominika 4.o
2. Benyó Viktória 3.o
3. Mizik Regina 2.o

Felső:
Fiú:
1. Bárdos András 6.o
2. Gulyás Viktor 5.o
3. Kolozsi Krisztián 5.o

Lány:
1. Sovány Dorina 6.o
2. Furár Luca 7.o
3. Zelenák Liza 8.o

Kiskör:
Alsó
Fiú:
1. Mizik Benjamin 3.o.
2. Nádudvari Csaba 3.o
3. Folytán Zsadány 1.o
Alsó
Lány:
1. Gazsó Laura 3.o
2. Benyó Viktória 3.o
3. Szenkó Enikő 4.o

Külsős diákok:
1. Kiss Ákos
2. Ivacska Kristóf
3. Tomasovszki Ádám

Különdíj ( külsős diákok) :
Tímár Nándor 1.o
Szilágyi Áron 2. o

Óvodások:
1. Tusjak Jázmin nagycsoport
2. Juhos Jázmin nagycsoport
3. Kozák Blanka középsőcsoport

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.