Régészeti előadás – “Négy sávon – a Munkácsy Mihály Múzeum régészeti kutatásai az M44 nyomvonalán”

2019. november 27-én a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumtól, Nagy-Laczkó Balázs régész –muzeológus ismeretterjesztő régészeti előadást tartott iskolánk felsős diákjainak. A régész is jelen volt az M44-es gyorsforgalmi út mentén zajlott ásatásoknál, ahol éveken keresztül több területen is kutattak a szakemberek. Erről egy könyvet adtak ki- “Négy sávon – a Munkácsy Mihály Múzeum régészeti kutatásai az M44 nyomvonalán”. A kiadvány a feltárások eredményeit foglalja össze. Az előadás során lehetőségük volt diákjainknak megismerkedni a régészek munkájával, az eszközökkel és az általuk feltárt régészeti leletekkel. Tanulóink nagyon élvezték az előadást, hiszen új ismeretekre tettek szert.
Köszönjük a lehetőséget és a könyveket, amik az iskolai könyvtár tartalmát színesítik.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.