Karácsonyi játszóház iskolánkban

Az év zárásaként 2019. december 20-án ismét karácsonyi játszóházat szerveztünk, ahol mind a pedagógusok, mind a gyerekek és szülők ráhangolódhattak a közelgő ünnepre.

A 3. osztályosok már egy kis újévi hangulatot is varázsoltak iskolánkba, meglepetésként egy újévi köszöntőt adtak elő a rendezvény megnyitóján. A nagyiskola minden termében lehetőség volt a karácsonyi készülődésre. Családias hangulatban, többféle kreatív technika felhasználásával készültek az ünnepi dekorációk, díszek. Surina Györgyné nyugdíjas kolléganőnk is megtisztelte jelenlétével az eseményt és segédkezett a kézműves foglalkozásokban. Lehetőség volt többek között papírból karácsonyfadísz készítésére, Faragó Sándor volt kollégánknak köszönhetően üveg gravírozásra, díszfa égetésre, amelyre karácsonyi motívumok kerültek. A Szülők Közösségének segítségével az egyik teremben tobozból, dióból, fenyőágakból, masnival és gyertyával ékesített asztali díszeket lehetett készíteni. Az aulában finomra sütött mézeskalácsokat csipkéztek, mintáztak cukormázzal. Emellett jóízű palacsinta is készült. Iskolánk néhány volt diákja is segített a rendezvény lebonyolításában. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, aktívan részt vettek a munkákban. Az idei évben is nagy sikere volt a karácsonyi játszóháznak, ahonnan a tanulók nem csak a rengeteg általuk készített ajándékkal térhettek haza, de számos élménnyel is gazdagodhattak. A jó hangulatot nemcsak a háttérben egész nap szóló karácsonyi zene hozta meg, hanem iskolánk egy volt diákja Hangya Beáta szeretettel küldött ajándékcsomagja, amit minden gyermek számára készített. A nap végére az iskola elcsendesedett, így jelezve, hogy a téli szünet megkezdődött.

Ezúton is köszönjük mindenkinek a részvételt!

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.