A Magyar Kultúra Napja iskolánkban

A Magyar Kultúra Napján, január 22-én Kölcsey Ferenc Hymnus című versének „letisztázását” ünnepeljük. Később Erkel Ferenc zenéjével vált teljessé kultúránk egyik alapköve. A két szerző életútja, a Himnusz keletkezése és utóélete számos izgalmas, regényes fordulatban bővelkedik, melyről az Erkel Ferenc által alapított Budapesti Filharmóniai Társaság és az Erkel Ferenc Társaság készített dokumentumfilmet A Himnusz regényes története címmel.

Ezt a 30 perces kisfilmet nézték meg tanulóink a mai napon és ez által jobban megismerhették keletkezésének történetét. Reggel az iskolarádión keresztül a Himnusz meghallgatása után Pekárné Bakulya Tünde tanár nénitől hallgathattak meg a gyerekek egy rövid megemlékezést a jeles nappal kapcsolatban.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.