X. Nemzetközi Kukorica Nap

2021. szeptember 25-én, immáron tizedik alkalommal rendezték meg Csabacsűdön a Nemzetközi Kukorica napot. A rendezvény célja a kezdetektől, hogy keretében évente bemutassák, felelevenítsék, megismertessék, és egyben megőrizzék őseink hagyományait. A rendezvény a hagyományokhoz híven a törésre való kivonulással indult, amivel egyszerre kezdődött a főzőverseny. Iskolánk tanulói a hagyományos kukoricatörésen vettek részt. A jelentkező gyerekek lelkesen és ügyesen végezték el a törést és a szárvágást. A nap végén a jutalom sem maradhatott el, ajándékkal és oklevéllel tértek haza diákjaink. A csapatunkat erősítette két szülő, egy nagyszülő, Pista bácsi illetve iskolánk pedagógusai Edit néni és Erika néni. Iskolánk igazgatója Sutyinszky Zoltán a főzőverseny zsűritagjaként jelent meg az eseményen.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.