Egyenlőség, szabadság, testvériség

1848. március 15-én – az európai forradalmi hullám részeként – Pest-Budán is kitört és vér nélkül győzött a forradalom a nemzeti szuverenitás és a polgári átalakulás jelszavaival („egyenlőség, szabadság, testvériség”). Megszületett a modern parlamentáris Magyarország, és megkezdődött a szabadságharchoz vezető folyamat, amelynek célja a Habsburg-uralom megszüntetése, a függetlenség és az alkotmányos berendezkedés kivívása volt.
Március 11-én iskolánk megemlékezést tartott az 1848-as forradalom tiszteletére az Eötvös József Művelődési Házban.
A műsort tíz felső tagozatos diák adta elő, melyből kiderül többek között, hogy miért éppen piros-fehér-zöld a magyar nemzeti lobogó. A márciusi ifjak mellett Rottenbiller Lipót főpolgármester is feltűnik a színen, hogy elsőként írja alá a 12 pontot.
Tanulóinktól nagyon szép, színvonalas műsort láthattunk, felkészítő tanáruk Lestyan Katalin és Pekárné Bakulya Tünde pedagógusok voltak.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.