Madarak és fák napja

„…évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében” /Hermann Ottó/

Május 10-e a Madarak és Fák Napja. Története több, mint száz éves múltra tekint vissza, ebben az értelemben megelőzi a 20. század második felében népszerűvé vált különböző természetvédelmi akciókat, így a Föld Napját is. Az 1906-ban indult kezdeményezés hosszabb-rövidebb megszakításokkal ugyan, de széles tömegmozgalommá nőtte ki magát.
Iskolánkban diákjaink ezen alkalomból madarakról, illetve fákról készült képeket nézegethettek szünetekben a kivetítőn. Ezen kívül környezet- és természetismeret órákon sokat beszélgettek nevelőikkel a madarak és fák védelméről, mivel fontosnak tartjuk tanulóink tudatos természetvédelemre nevelését.

16205938262428

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.