Október 23-i megemlékezés

Október 23-i megemlékezés

 

Október 19-én reggel iskolánk tanulói ünneplő ruhában gyülekeztek az intézmény aulájában. Az 1956-os forradalom Magyarország népének a sztálinista terror elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca, amely a 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt. A Himnusz elhangzása után Prjevara János tanár úr rendhagyó történelem órát tartott, melynek keretében emlékeztünk meg az 1956. október 23-ai eseményekről. Iskolánk néhány tanulója versekkel, képekkel és rövid történetekkel illusztrálta az akkori eseményeket. Tanár úr mindenkinek megható és méltóságteljes megemlékezést kívánt az elkövetkező ünnepnapra. A Szózat elhangzásával zárult a rendhagyó történelem óra.

Képek

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.